Linki o wymianie

Poniżej znajduje się kilka linków do organizacji które zajmują się "Rokiem w USA". Jeśli nie wiesz o co chodzi polecam temat "O co chodzi?" który możesz znaleźć tu.
Almatur - organizacja w której można wybrać wyjazd z 3-ch fundacji. Aby zakwalifikować się na program, należy zdać test SLEP, przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz posiadać średnią minimum 3,7 w ciągu 3 ostatnich roków nauki. Ceny w organizacji wachają się na rok 2013/14 w granicach 5444$ - 6444$.
Why Not USA - aby zakwalifikować się na program należy zdać test SLEP, przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz mieć dobre świadectwa z 3-ch ostatnich lat. Cena za program to 6950$.
YFU - aby zakwalifikować się na program należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, przejść przez rozmowę kwalifikacyjną oraz posiadać dobre świadectwa z 3-ch ostatnich lat. Organizacja u której wszystko odbywa się w jej Poznańskim biurze. Cena to około 7700$, która ujmuje już większość wydatków.
Rotary - jest to organizacja która konkretnie opiera się na wymianie. Aby zakwalifikować się na program, trzeba wysłać zgłoszenie wstępne. Jest to najtańsza opcja, ale ze względu na to, że jednym z warunków jest przyjęcie do siebie wymieńca. 
Furnel - aby zakwalifikować się na program trzeba mieć przynajmniej z każdego roku przez 3 lata średnią z  minimum 3,5, oraz dobrą znajomość języka angielskiego - Test SLEP.
Foster - jest to ogranizacja oferująca wyjazd z różnymi fundacjami. Polecam poczytać o tym samemu na stronie.

2 komentarze :

  1. Hejka. Wiesz może ile kosztuje wyjazd do USA na rok z Rotary i czy do swojego domu trzeba wziąć wymieńca na cały okres wymiany ? :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka